Kovové zárubně – obložit či vybourat?
Moderní a oblíbené obložkové zárubně dveří postupně nahrazují své kovové předchůdce v interiérech. Co ale s tím, pokud je tam máte a chcete se pokud možno vyhnout bourání?

Většinu kovových zárubní lze obložit, vhodnost každé z nich je však třeba nejprve prověřit. Je třeba mít po stranách dostatek místa k uchycení obložky (7,5cm od světlosti kovové zárubně) a také příčky proti sobě musí být v rovině.

Je však nutné počítat s tím, že pokud si necháte kovovou zárubeň obložit, zmenší se Vám průchozí rozměr o 3cm na šířku a 1,5cm na výšku.

Jaké mají být rozměry stavebních otvorů pro dveře?
Jsme schopni vyrobit vám na zakázku většinu přesně takových rozměrů zárubní a dveří, které budou pasovat do vašich dokončených stavebních otvorů.

Máte-li však ještě možnost je ovlivnit nebo dokonce stavební otvory teprve připravujete, poradíme vám ideální rozměry pro montáž našich standardních zárubní. Obecně platí, že výška otvoru od čisté podlahy je 201 - 203 cm. Šířka otvoru by měla být 10 cm širší než čistý průchod plánovaných dveří. Důležitá je i šíře zdí, od které závisí celková šíře obložky. Je tedy nutné před objednávkou dveří všechyn tyto míry zkontrolovat. Předejte se tak případným komplikacím při montáži dveří.