Všeobecná informace

Třívrstvá konstrukce dřevěné podlahy vzniká střídavým lepením několika vrstev v příčném a podélném směru. Tím se vyrovnají síly pnutí. Horní vrstva je vyrobena z několika druhů dřev - většinou tvrdých druhů o síle 3,6 mm. Střední a spodní protitahová vrstva je z jehličnatého dřeva. Tyto vrstvy jsou nalepeny příčně. Poslední, spodní vrstvu tvoří většinou speciální protihluková podložka. Povrchovou úpravu u těchto podlahovin tvoří 6-7 vrstev speciálního laku odolného UV záření. Pokud preferujete opravdový dotek přírody, může být povrch upravený speciálními přírodními oleji nebo vosky.

Výhody třívrstvé dřevěné podlahy:

- jsou extrémně odolné vůdči poškrábání nebo mechanickému poškození
- možnost několikanásobné renovace (nutnost lepení)
- zachovávají přírodní ráz dřeva
- unikátní suchý zámek a voskované příčné spoje lamel
- široká nabídka dřevin evropských i exotických
- výběr povrchové úpravy (lakem, olejem, voskem)

Konstrukce třívrstvých dřevěných podlah je vyrobena pro pokládku jak celolepeným tak plovoucím způsobem. Je to z toho důvodu, že celoplošně nalepená třívrstvá podlaha je odolnější vůči případnému vlnění, vrzání a lépe snáší změny vlhkosti. Celoplošné lepení se doporučuje, zejména pokud je pod podlahou podlahové topení. Na druhou stranu pokud se v budoucnu rozhodnete třívrstvou podlahu vyměnit bude s celoplošně nalepenou podlahou spoustu práce. Dalšími výhodami třívrstvých podlah je snadná údržba a fakt, že po pokládce lze po podlaze ihned chodit a používat ji.

Povrchová úprava třívrstvých podlah
U povrchové úpravy je tomu podobně jako u masivních dřevěných podlah jelikož se zde bavíme o nášlapné vrstvě ušlechtilého dřena, které má stejné vlastnosti jako u masivní podlahy. Co se ovšem týče odolnosti proti oděru či promáčknutí jsou na tom některé třívrstvé podlahy díky spodní nosné HDF desce lépe než masivní dřevěné podlahy. Na druhou stranu nevýhodou této nášlapné dřevěné vrstvy je fakt, že když se rozhodneme třívrstvou podlahu přebrousit a znovu ošetřit lakem či olejem musíme dát pozor na možné probroušení nášlapné vrstvy právě na tuto HDF desku. Pokud se toto stane, třívrstvá podlaha je nenávratně poškozená.

Můžeme vám pomoci něco najít?