Všeobecné informace

Kovové zárubně – obložit či vybourat?
Moderní a oblíbené obložkové zárubně dveří postupně nahrazují své kovové předchůdce v interiérech. Co ale s tím, pokud je tam máte a chcete se pokud možno vyhnout bourání?

Většinu kovových zárubní lze obložit, vhodnost každé z nich je však třeba nejprve prověřit. Je třeba mít po stranách dostatek místa k uchycení obložky (7,5cm od světlosti kovové zárubně) a také příčky proti sobě musí být v rovině.

Je však nutné počítat s tím, že pokud si necháte kovovou zárubeň obložit, zmenší se Vám průchozí rozměr o 3cm na šířku a 1,5cm na výšku.

Jaké mají být rozměry stavebních otvorů pro dveře?
Jsme schopni vyrobit vám na zakázku většinu přesně takových rozměrů zárubní a dveří, které budou pasovat do vašich dokončených stavebních otvorů.

Máte-li však ještě možnost je ovlivnit nebo dokonce stavební otvory teprve připravujete, poradíme vám ideální rozměry pro montáž našich standardních zárubní. Obecně platí, že výška otvoru od čisté podlahy je 201 - 203 cm. Šířka otvoru by měla být 10 cm širší než čistý průchod plánovaných dveří. Důležitá je i šíře zdí, od které závisí celková šíře obložky. Je tedy nutné před objednávkou dveří všechyn tyto míry zkontrolovat. Předejte se tak případným komplikacím při montáži dveří.

Můžeme vám pomoci něco najít?