Pokládka koberců

Koberce by se měli pokládat na rovný a hladký povrch. Nejlépe na samonivelační stěrku či nově zhotovené OSB/Durelis desky. Pokládkou na jiné povrchy (Staré PVC, jiné koberec, starý beton...) Není možné zaručit stanovené vlastnosti a životnost koberce.

Koberec pro bytové účely se do 25 m2 může položit volně bez lepení. Ve větší ploše či v místnosti se spojem doporučujeme koberec přilepit. V komerčních prostorách (kanceláře, čekárny a jiné...) by se měl koberec lepit či fixovat v jakékoliv výměře. Přilepením koberce zvýšíte jeho životnost a odolnost.

Při pokládce je třeba dbát, aby teplota v místnosti neklesla pod 18 st.C. a byla vlhkost v rozmezí 45-55%. Vlhkost podkladu bez podlahového topení např. anhydrit 0,5 % s podlahovým topením 0,2 % , beton 1,5 %,s podlahovým topením 1,3. U místností s podlahovým topením je potřeba jej vypnout cca 1-2 dny před pokládkou.
Dále po položení je třeba zamezit výkyvům teplot /teplotním šokům/ a vlhkosti, která nepříznivě působí na roztažnost těchto materiálů. Každý materiál /kov,plast,dřevo/ má totiž určitou roztažnost. Teplota v prostoru by měla být konstantní. V zimě je třeba dbát aby teplota v místnosti neklesla pod 18 st.C /podklad 15st.C/. V létě je potřeba ji chránit před přímým účinkem slunečních paprsků, které pronikají např. přes sklo .
Vlhkost dodržovat v rozmezí 45-55%.
Vyšší výkyvy teplot mohou způsobit nevratné deformace či poškození materiálu . Totéž platí pro prostory s podlahovým topením, kdy teplota podlahy by neměla přesáhnout 27 st.C. I v případě, že není instalováno podlahové topení, teplota podlahy nemá přesáhnout uvedenou teplotu.

I když koberec může být certifikován na zatížení kolečkových židlí ,doporučujeme zakoupení podložky pod ni. Tím docílíte delší životnost koberce

V případě dotazů ohledně pokládky koberců či jiných krytin neváhejte kontaktovat Naše prodejce. Naši pracovníci s Vámi proberou veškeré podrobnosti ohledně pokládky.

Ukázka pokládky koberce zde

Nářadí pro pokládku, které by sse Vám mohlo hodit:

úhelník, metr, odlamovací nůž, nůž se zahnutým osřím, stěrka na lepidlo, přítlačný válec 

Můžeme vám pomoci něco najít?