Všeobecné informace

Koberce se dělí podle použitého materiálu při výrobě na dvě základní skupiny: Syntetické koberce a koberce z přírodních vláken.

Syntetické koberce
Mezi syntetické koberce patří koberce vyrobené z polypropylenu (PP), polyamidu (PA), polyesteru (PES) a polyakrylu (PA).
Výhodou těchto syntetických koberců je především nízká výrobní cena a díky tomu jsou tyto koberce o poznání levnější ne koberce z přírodních vláken. Dále tyto koberce mají dobré antistatické vlastnosti, jsou odolné proti roztočům, je zde na výběr z mnoha barev a trvalá stálost koberce. Největší nevýhodou těchto koberců je nižší životnost a náchylnost na protlačení na zatěžovaných místech – nejčastěji pod nábytkem.

Koberce z polyamidu (PA)
Polyamid je nejčastěji používaný syntetický materiál při výrobě koberců. Je to z toho důvodu, že vlákna mohou být obarvena v nepřeberném množství odstínů a jde tedy vytvořit řadu struktur a obrazců. Pro své dobré tepelné vlastnosti se často tento koberec používá jak do bytových tak komerčních prostor. Další výhodou je vysoká tvarová paměť.

Koberce z polyesteru (PES)
Největší výhodou těchto koberců je vysoká odolnost proti skvrnám, které jsou rozpustné ve vodě. Vyznačuje se vysokým jasem vysokou barevnou stálostí. Tento koberec lze bez problému využívat pro bytové účely. V komerčních prostorách se doporučuje menší zátěž, než tomu je u koberců z polyamidu. Zajímavostí tohoto koberce je fakt, že se vyrábí především z PET lahví.

Koberce z polypropylenu (PP)
Tyto koberce se vyznačují především nejnižší cenou ze všech syntetických koberců. Z tohoto důvodu se tento koberec nehodí do zatěžovaných prostor. Využití najde spíše jako krytina do ložnice či do jiných méně zatěžovaných prostor.

Koberce z polyakrylu (PA)
Snad nejvěrnější koberec, který se svými vlastnostmi velice blíží kobercům z přírodních vláken. Koberec se vyznačuje vysokou životností a stálostí barev. Další výhodou je eliminace všech neduhů syntetických podlah.

Přírodní koberce
Pokud hledáte podlahu, která má bohatou historii, a vysokou kvalitu jsou to tyto podlahy. Dlouhý vývoj těchto koberců zaručil vynikající izolační schopnosti, širokou škálu barev, vysokou stálost a paměť vlasu a odolnost proti znečištění. Další neocenitelnou výhodou těchto koberců je schopnost regulovat a pohlcovat vlhkost. Na druhou stranu jsou tyto koberce náročné na údržbu a časem hrozí postupné vypelichání koberce. Nejčastějšími materiály pro výrobu těchto koberců jsou: Bavlna, která je odolná, ale méně pružná. Dalším materiálem je hedvábí. Díky přírodnímu hedvábí mají koberce vysoký lesk. Posledním materiálem je vlna, která výborně absorbuje hluk a pohlcuje prach. Dále je vynikající izolant a odolná proti znečištění.

Podlahové krytiny jsou vyráběny v šířkové toleranci +- 1%
Kusové koberce v toleranci +-2%
Odchylky v této toleranci se nepovažují za vadu

Můžeme vám pomoci něco najít?