Údržba korkové podlahy

Údržba korkové podlahy je jednoduchá. Vytírejte vlhkým hadrem, či mopem s přísadou čisticích prostředků, které jsou určeny pro korkové podlahy.

Korek je čistě přírodní materiál, u kterého je nutné dodržovat správný postup údržby a vhodné podmínky prostředí, zejnéna vlhkost a teplotu. Podlahu chraňte před mechanickým poškozením a poškozením od nábytku.

Pro suchý úklid stačí používat vysavač nebo smeták.

Pro vlhký úklid se používá voda nebo vodou zředěný doporučený prostředek. Je vhodné použít pouze dobře vyždímaný hadr. Skvrny, které lze těžko odstranit se musí okamžitě otřít a nenechat je zaschnout. Korková podlaha by měla být udržována pravidelně speciálním čistícím a leštícím prostředkem. Nepoužívejte žádné univerzální čisticí prostředky a agresivní či jiné nebezpečné látky na odstranění nečistot.

Na běžnou údržbu se používá čisticí prostředek určený na korkové podlahy. Ten podlahu ošetří, ochrání a starým korkovým podlahám propůjčuje opět nový hedvábný lesk.

Potom se již může pokračovat s vlhkou podlahovou utěrkou nebo mopem. Z těchto pomůcek nesmí v žádném případě kapat voda. Stačí je pouze navlhčit rozprašovačem, např. takovým, který se používá na květiny. Nejlepší je mít v rozprašovači již naředěný roztok přípravku s čisticími a současně ošetřujícími vlastnostmi, který na povrchu zanechává tenký film.

Nikdy nepoužívejte prostředky na mytí nádobí, ty totiž podlahu zalepí a pak se na ni bude chytat ještě více nečistot.

Pokud máte korkovou podlahu položenou v kuchyni, pak na ni použijte přípravek, který rozkládá živočišné tuky a rostlinné oleje.

Pokud není korková podlaha nalakovaná, uděláte nejlépe, když ji povrchově ošetříte přírodním voskem, vyplňovačem pórů nebo impregnací, která nezmění její přírodní vzhled.

Při čištění korkové podlahy je dobré čas od času použít čistou vodu bez jakéhokoli přípravku. Tím se smyjí usazeniny chemikálií a tak se zabrání naleptání povrchové úpravy.

Můžeme vám pomoci něco najít?