Údržba laminátové podlahy

1. Preventivní opatření

Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čistících rohoží před vchodem a čistících zón ve vstupních částech objektů. Tyto čistící zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.

2. Po pokládce

Celou plochu důkladně očistěte od prachu a volně ležících nečistot pomocí vysavače. CC-Přípravek na impregnaci spár před použitím důkladně protřepejte, popř. předtím ještě zahřejte na pokojovou teplotu. Nalejte malé množství produktu na suchou podlahu a pomocí CC-Profi stěrky s gumovou lamelou důkladně vpracujte do příčných i podélných spojů přičemž dojde také k rozetření na celou plochu. Rozetřený materiál ihned dokonale stáhněte stěrkou k sobě (s přebytečným materiálem budete pokračovat dál) a zbytky z plochy důkladně odstraňte savými hadry nebo papíry (např. z CC-Papírové role). Postupujte po úsecích, práci nejlépe provádějte ve dvou osobách, kdy první z nich nanáší impregnaci a stahuje ji stěrkou a druhá ihned odstraňuje (stírá) zbytky z plochy. Po naschnutí (cca 20-30 minut) celou plochu pravidelně přeleštěte, až dosáhnete opticky stejnoměrného vzhledu. V objektových prostorách použijte jednokotoučový rotační stroj s leštícím kotoučem, v domácnostech CC-Padmeister ve spojení s měkkým hadrem, který nepouští vlákna. Dbejte na včasnou výměnu leštícího hadru, která je závislá na množství zachycených zbytků přípravku. Pro dosažení plynulé aplikace pracujte po malých úsecích (cca 10 m2 ). Po 3 – 4 hodinách, maximálně po zaschnutí přes noc, celou plochu ještě jednou přeleštěte jemným bílým padem. Zamezte používání plochy před důkladným zaschnutím.

3. Běžné čištění

Pro odstraňování běžných denních nečistot použijte CC-Přípravek na čištění laminátu, který zřeďte s vodou v poměru 1:200 (50 ml na 10 litrů vody) a podlahu tímto roztokem vytírejte. Používejte dobře vyždímané mopy nebo hadry. Prach a jemné nečistoty můžete dle potřeby rychle a nekomplikovaně sprejově čistit pomocí CC-Sprühmax pro parkety, korek a laminát. Skvrny, rýhy od podpatků, čáry od fixů a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraníte pomocí CC-Elatex nebo popřípadě neředěným CC-Přípravkem na čištění laminátu ve spojení s jemným bílým padem. V těchto případech vždy plochu následně přečistěte v čisté vodě namočeným a dobře vyždímaným hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistících přípravků.

Můžeme vám pomoci něco najít?