Všeobecní informace

Sháníte kvalitní, pěknou hladkou podlahovinu? V tom případě doporučujeme PVC. Bytové PVC je v současné době nejžádanější "hladkou" podlahovinou u nás. Není se čemu divit. Vyrábí se v tak dokonalých imitacích, že je na první pohled nerozeznáte od skutečných přírodních materiálů.

Bytové PVC má velkou spoustu výhod oproti ostatním materiálům:

Vyrábí se v šířích 1 m; 1,5m; 2 m; 3 m; 3,5 m; 4 m a 5 m.
Oproti dlažbě nebo plovoucí podlaze je PVC příjemnější a teplejší na došlap.
PVC podlahy se snadno udržují vysáváním nebo vytíráním, nutné je udržovat určenými prostředky.
PVC je vhodné na podlahové vytápění.
Oproti plovoucím podlahám nebo dřevu nevadí PVC voda.
Je nehlučné.

PVC obecně rozdělujeme do dvou základních kategorií

Homogenní PVC - celoprobarvené PVC skládající se pouze z jedné vrstvy hmoty. Je vysoce odolné a používá se do extrémně zatížených prostor. Tyto podlahoviny nemají žádný vzor, jsou buď melírované nebo jednobarevné.

Heterogenní PVC - tento materiál se skládá z několika na sebe nalisovaných vrstev, jsou vyráběny v různých dekorech a chráněny horní nášlapnou vrstvou. Jsou rozdělovány dále do podskupin: měkčené a tvrzené. Tvrzené heterogenní PVC je vhodné do silně až extrémně namáhaných prostor, jako jsou školy, úřady, nemocnice, aj. Tato zátěž se u PVC určuje pomocí tloušťky nášpamné vrstvy – čímvětší je nášlapná vrstva, tí více PVC vydrží.

PVC podlahové krytiny se skládají ze tří vrstev, odlišujících se od sebe buď složením nebo provedením. Tloušťka nášlapné (užitné) vrstvy určuje stupeň zátěže podlahové krytiny. Na trh se dodávají v pásech, o šíři 1 - 5 m. Tyto podlahoviny splňují požadavky pro aplikace v bytové i komerční výstavbě a v lehkém průmyslu.

Podlahové krytiny jsou vyráběny v šířkové toleranci +- 1%
Kusové koberce v toleranci +-2%
Odchylky v této toleranci se nepovažují za vadu

Můžeme vám pomoci něco najít?