Všeobecné informace

Jedná se o úplnou novinku ve světě podlahových krytin, která reaguje na trend ekologie a kvality. Tato technologie byla vyvinuta zcela nedávno a představuje naprostou špičku v řešení podlah. Díky materiálu SPC (kameno-plastová kompozitní deska-jádro) je podlaha velice pevná, tvarově stálá, bez ftalátů a změkčovadel. Patří k nové generaci podlah, které představují působivou kombinaci výhod syntetického materiálu (vinylu) s estetikou dřevěné podlahy. Díky integrované podložce má podlaha výborný kročejový útlum. Vysoká odolnost těchto podlah dovoluje pokládku v komerčních prostorách, v koupelnách, kuchyních a vstupních halách. Jedná se o prakticky nezničitelné kvalitní podlahy.
Další nespornou výhodou těchto podlahy je fakt, že jsou v mnoha směrech ekologické: Použité přírodní minerály jsou v souladu s trendem snižování emisí u podlahových krytin, protože mají nulové emise. Velmi nízký tepelný odpor znamená zase efektivnější využití podlahového vytápění, čímž klesá spotřeba energií. A na konci svého životného cyklu jsou SPC / Rigidy plně recyklovatelné.

Druhy SPC / Rigidních podlah
Kvalita těchto podlah spočívá především v jejich nosných deskách, (někdy nazývané též jádro - core) které mají mnohem lepší vlastnosti než klasické vinylové (LVT) podlahy. Vyrábí se ve třech variantách:

- SPC (stone plastic composite) - jedná se o kompozit obsahující kamennou moučku, většinou vápencový prášek, polyvinylchrorid a stabilizátor. Tyto přísady zaručují tuhý kompozitní materiál neobsahující změkčovadla. SPC podlaha je tedy zdravotně nezávadná a šetrná k životnímu prostředí.

- RIGID (tuhá kompozitní deska) - jedná se o speciálně upravený vinyl, který má vlastnosti SPC – tedy jeho tuhost.

- WPC (wood plastic composite) jedná se o kompozit obsahující dřevěný prášek. Vzhledově se WPC krytiny od SPC neliší, díky použité základní surovině má však SPC podlaha přece jen větší tvarovou stabilitu než krytiny WPC.

Výhody SPC podlah
- 100% vodotěsnost
Možnost pokládky v koupelnách a vlhčích prostorech.

- Vysoká odolnost
podlaha se dá položit i ve vysoce zátěžových prostorech (obchody, čekárny, výrobní haly). Velice tvrdá povrchová úprava zaručuje vysokou odolnost proti proražení.

- Stabilita
Díky vysoké stabilitě nosné desky není nutná aklimatizace materiálu. Lze tedy pokládat hned po dodání podlahy. Podlahou lze také pokládat velké plochy bez nutnosti dilatace. Vyšší je i odolnost pro zahřívání od slunce.

- Snadná pokládka
Kvalitní zámky, integrovaná kročejová podložka a celková pevnost podahy zajišťuje snadnou pokládku, kterou zvládnete svépomocí. Pokládat lze i na původní podklady (dlažba, parkety).

- Jednoduchá údržba
Díky speciální povrchové úpravě je podlaha velice nenáročná na údržbu.

- Bez změkčovadel
Splňuje nejvyšší standardy a normy Evropské Unie. Podlahy SPC / Rigid jsou zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí.

- Kompatibilní s podlahovým topením
Podlahy SPC mají velice nízký tepelný odpor. Jsou tedy ideální pro podlahové topení.

Můžeme vám pomoci něco najít?